
Publicul constănțean este așteptat la o nouă premieră pe scena Teatrului de Stat Constanța. Spectacolul „Toți fiii mei”, de Arthur Miller, are premiera sâmbătă, 9 mai, de la ora 19:00, la Sala Mare, din Bd. Ferdinand nr. 11.
Avanpremiera este programată joi, 7 mai, tot de la ora 19:00, iar o nouă reprezentație va avea loc duminică, 10 mai. Spectacolul durează două ore, fără pauză, și este recomandat persoanelor peste 14 ani.
Un spectacol despre familie, vină și adevăruri ascunse
Montarea de la Constanța este realizată în regia lui Vlad Cristache. Scenografia este semnată de Oana Micu, lighting design-ul de Cristian Șimon, muzica originală de Adrian Piciorea, iar dramaturg la scenă este Daria Ancuța.
Povestea urmărește familia Keller, într-o Americă de după cel de-al Doilea Război Mondial. În aparență, familia pare să fi trecut peste încercările războiului, însă dispariția lui Larry, fiul așteptat încă de mama sa, și revenirea lui Ann în casa Keller scot la suprafață tensiuni și adevăruri ascunse.
Din distribuție fac parte Iulian Enache, Ana Ciontea, Eduard Buhac, Ana Vînău, Cătălin Bucur, Lucian Iftime, Florina Stănculeț, Theodor Șoptelea, Anaïs Agi-Ali, Luca Mihai Militaru și Iosif Andrei Ichim.
Biletele pot fi cumpărate online, prin platformele indicate de Teatrul de Stat Constanța, sau de pe pagina oficială a spectacolului.
Teatrul de Stat Constanța este instituție publică de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Județean Constanța.
Sursa: Teatrul de Stat Constanța; Consiliul Județean Constanța.