Împrumut de 150 de milioane de lei pentru Spitalul „Mama și Copilul” din Constanța. Proiectul este realizat în proporție de 61%

Șantierul Spitalului Mama și Copilul din Constanța

Consiliul Județean Constanța a aprobat luni, 15 iunie 2026, contractarea unui împrumut de 150 de milioane de lei pentru continuarea proiectului Spitalului „Mama și Copilul”, una dintre cele mai importante investiții medicale aflate în derulare în județ. Proiectul „Construire Corp nou – Departament Sănătatea mamei și copilului”, la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Apostol … Citește mai mult